خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سارانی: هجمه های بی اساس غرض ورزان نمی تواند خدمتگزاران دولت تدبیر و امید را دلسرد کند

   

  زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شرکتهای صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: خدمتگزاران دولت تدبیر و امید در تمامی حوزه ها هدفشان خدمت رسانی به مردم است و هیچ گاه هجمه های غرض ورزان و شایعات بی اساس نمی تواند آنان را از مسیر اصلی شان خارج کند

  .

   

  و امید را دلسرد کند" src="http://img8.irna.ir/1395/13950708/82249244/82249244-71055432.jpg" alt="" /> حسینعلی سارانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شرایطی که دولت یازدهم برای توسعه و عمران و پیشرفت استان عزم خود را جزم کرده و با تصویب و اجرای طرح های کلانی امید را به مردم بازگردانده و برای سرمایه گذاری و جذب بخش خصوصی مسیرها را هموار و ایجاد انگیزه کرده است، همه باید دست در دست یکدیگر از فضای به وجود آمده برای توسعه استان و خدمت به مردم استفاده کنیم.
  وی بیان کرد: در این شرایط رسانه ها بیش از هر زمانی نقش و رسالت بزرگی بر عهده دارند و انتظار است همراه با اهداف و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید با ایجاد نشاط، امید و انگیزه جامعه را به سمت توسعه و پیشرفت هدایت کنند.
  وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان از ظرفیت ها و توانمندیهای گسترده ای برخوردار است و برای شکوفایی آنها مسئولان استان با حمایت دولت به ویژه در حوزه صنعت گام های استواری برداشته و تلاش برای متحول کردن این حوزه را آغاز کرده اند.
  مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با تغییرات ایجاد شده در مدیریت عالی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از 9 ماه پیش تاکنون شاهد تحولات بی نظیری در این بخش بوده ایم.
  وی گفت: کمک به فعال سازی واحدهای نیمه فعال یا راکد در اولویت برنامه های مسئولان حوزه صنعت و معدن و شهرکهای صنعتی قرار گرفته و تلاش می شود علاوه بر ایجاد واحدهای جدید، واحدهایی را که به دلایل مختلف و مشکلات پیش آمده در گذشته نیمه فعال یا راکد شده اند را فعال کنند.
  وی با بیان این که به منظور اطلاع رسانی به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در سیستان و بلوچستان و کمک به حرکت چرخ های صنعتی استان پایگاه اینترنتی «بهین یاب» راه اندازی شده است، خاطر نشان کرد: این سازمان به صورت روزانه نسبت به تشکیل کمیته بررسی به درخواستها ارائه شده از سوی مدیران و صاحبان واحدهای تولیدی از طریق این سایت، اقدام می کند.
  وی ادامه داد: آن دسته از طرح ها و واحدهایی که درخواستشان در کمیته مورد پذیرش قرار گیرد در جلسات هفتگی کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان بررسی می شود.
  سارانی اظهار داشت: مصوبات جلسات از سوی دبیر کارگروه به بانک های عامل ابلاغ می شود و چنانچه دارای مشکلاتی از قبیل بدهی معوق، چک برگشتی، بیمه، مالیات و سایر موارد باشند برای پیگیری موضوع به کارگروه معرفی می شوند تا مشکلات بانکی آنها برطرف شود.
  وی تصریح کرد: مدیریت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی جلوگیری از مصادره واحدهای صنعتی از سوی بانک ها به دلیل عقب ماندن بدهی را در اولویت قرار داده و معتقد است واحدهای تولیدی باید به هر نحو ممکن فعال شوند و افراد فعال و توانمند جایگزین مدیرانی که توان فعال سازی ندارند، شوند.
  وی بیان کرد: تا کنون 419 واحد برای برطرف کردن مشکلات خود در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که 326 مورد در کمیته مورد بررسی قرار گرفته است.
  مدیرعامل شرکت شرکتهای صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: 278 واحد تولیدی در کارگروه استانی مطرح که 89 واحد ارجاع به شعبه و در نهایت به 81 واحد تولیدی تسهیلاتی به میزان 654 میلیارد ریال پرداخت شده است.
  وی با اشاره به تشکیل کارگروه پایش قراردادهای راکد افزود: تا کنون وضعیت 73 قرارداد در کارگروه یادشده مورد بررسی قرار گرفته و به مدیران طرح ها، برای راه اندازی و ایجاد واحدهای صنعتی مهلت لازم داده شده است.
  وی با اشاره به تشکیل کارگروه ایجاد رونق در بنگاه های کوچک و متوسط بیان کرد: با تشکیل 11 جلسه تاکنون 147 واحد تولیدی در این کمیته بررسی شده است.
  مدیرعامل شرکت شرکتهای صنعتی سیستان و بلوچستان با اشاره به تدوین پرسشنامه برای طرح شناسایی مشکلات تمامی واحدهای صنعتی مستقر در این استان گفت: این طرح در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی انجام و تا کنون 801 پرسشنامه ارسالی از سوی سازمان تکمیل و مورد بررسی قرار گرفته است.
  سارانی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اعطای مشوق ها اظهار داشت: در راستای حمایت از تمامی واحدهای صنعتی و صنفی دارای قرارداد حق بهره برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات در شهرکها و نواحی صنعتی کشور اعم از اراضی صنعتی، صنفی بنگاه های خدمات عمومی انتفاعی، واحدهای فناوری کسب و کار و واحدهای کارگاهی و صنفی که مشمول پرداخت حق تعدیل بدهی های معوق بوده و تا کنون موفق به پرداخت مبالغ مذکور نشدند چنانچه اصل مبلغ را تا پایان شهریور پرداخت می کردند از 90 درصد بخشودگی حق تعدیل برخوردار می شدند.
  وی بیان کرد: شناسایی واحدهای صنعتی مستعد دانش بنیان و کمک به دانش بنیان شدن واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی انجام شده است.
  وی ادامه داد: کمک بلاعوض به میزان 25 میلیارد ریال به شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان برای ایجاد و تکمیل زیرساختها تاکنون بی سابقه بوده و نسبت به سال قبل 120 درصد افزایش را نشان می دهد.
  وی افزود: امسال از پنج واحد تولیدی جهت شرکت در نمایشگاهای داخلی و خارجی حمایت شده است.
  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات انجام شده در این حوزه گفت: راه اندازی 33 واحد تولیدی دچار مشکل، معرفی پنج واحد صنعتی به فرابورس و ورود یک واحد به فرابورس، برگزاری 16 دوره آموزشی از ابتدای امسال به تعداد 433 نفر شرکت کننده از واحدهای تولیدی، انجام مطالعه امکان سنجی توسعه خوشه کسب و کار فرش دستباف سیستان و شروع ساخت مرکز آموزش، تحقیق و توسعه خوشه شیلات چابهار به عنوان یکی از حلقه های مفقوده خوشه صنعتی شیلات چابهار و کنارک از جمله اقدامات انجام شده در این بخش است.


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : صنعتی ,واحدهای ,سیستان ,واحد ,بلوچستان ,شرکت ,واحدهای صنعتی ,صنعتی سیستان ,واحد تولیدی ,قرار گرفته ,شهرکهای صنعتی ,شرکت شرکتهای صنعتی ,شرکتهای صنعتی سیستان ,واحدهای صنعتی مستقر ,تمامی واحدهای صنعتی ,
  سارانی: هجمه های بی اساس غرض ورزان نمی تواند خدمتگزاران دولت تدبیر و امید را دلسرد کند

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر